Vitabrid C12 – bränd, mis andis C-vitamiinile enneolematu jõu

Mis juhtub, kui kokku saavad aastate pikkune pühendunud teadustöö ja nii igapäevasena tunduv C-vitamiin? Juhtub see, et silmale nähtamatu elutähtis mikroelement saavutab jõu ja toime, mis muutub nähtavaks ja astub suure sammu lähemale kestvale nooruslikkusele

Aasta oli 2013, kui kuulsa Hyundai kontserni tütarettevõte Hyundai IBT otsustas siseneda meditsiinimaailma ja ostis ravimitööstuse.

Innovaatilise biotehnoloogiaettevõtte missiooniks sai parandada meie kalleimat varandust, tervist ning anda inimestele võimalus elada kvaliteetsemat ja pikemat elu. Ettevõtte tähtsaimaks ülesandeks kujunes uuenduslike vähiravi lahenduse väljatöötamine ja biotehnoloogia arendamine meditsiinis.

Hyundai IBT asus välja töötama aineosakesi, mis suudaksid onkoloogiahaigetel viia vähivastase ravimi otsejoones haigete rakkudeni, säästes samal ajal terveid keharakke ravimi nõrgestava mõju eest. Nii sündis DDS-tehnoloogia (Drug Delivery System), mis on andnud vähiravis märkimisväärseid tulemusi. Tehnoloogia on võimaldanud vähesema keemiaraviga saavutada parema raviefekti. Patsiendid kogevad tunduvalt vähem ravimi toksilisusest tingitud kõrvalmõjusid ja ravimi mõju on püsivam, sest toimeained vabanevad kapslist järk-järgult.

Uuringute tulemused on pälvinud tähelepanu üle kogu maailma ja saanud kajastust paljudes teadusajakirjades nagu Nature, Angewandte Chemie, C&EN ja Scienctific Reports.

Ravimite juurest kosmeetikamaailma

Nähes vähiravis saavutatud tulemusi, mõistsid Hyundai teadlased peagi, et biotehnoloogisi meditsiiniavastusi on võimalik edukalt ära kasutada ka nahahoolduses.

Revolutsioonilise tehnoloogia taga on Lõuna-Korea keemiaprofessori Jin-ho Choi ja tema meeskonna üle kümne aasta pikkune teadustöö Souli Ewha naisteülikoolis.

Jin-ho Choi pikaajaliseks uurimisobjektiks oli olnud C-vitamiin. C-vitamiin tundub pealtnäha nii tavaline osa meie igapäevasel toidulaual, millega on keeruline üllatada. Ent C-vitamiini kasulikke omadusi pole siiski võimalik üle hinnata. Meil on vaja pidevalt täita oma C-vitamiini varusid, kuna organism seda ise sünteesida ei suuda.

Me teame, et tõhusa antioksüdandina toetab C-vitamiin immuunsust ja aitab külmetushooajal haigustele paremini vastu seista. Tänu C-vitamiinile paranevad haavad paremini ja nahk, veresooned, hambad, luud ning sidekude saavad normaalselt toimida.

Kui mõtleme C-vitamiinist, veereb mõte otsejoones mahlastele tsitruselisetele ja punetavatele maasikatele. Silme eest jooksevad läbi kodumaised vitamiinipommid mustad sõstrad ja astelpajumarjad. Meelest ei lähe need kollased terakesed, mida ema igal talvel ja kevadel kolme kaupa pihku pistis ja mis keele all lutsudes magusast hapuks sulasid.

Tihtipeale ununeb aga see, et asendamatul C-vitamiinil on üks suur nõrkus: see laguneb kergesti temperatuuri, valguse ja hapniku toimel. Kui keedame kuumas vees marju ja köögivilju või pressime värsket mahla ja laseme sel päikese käes klaasis seista, siis piltlikult haihtub suur osa sellest väärtuslikult vitamiinist.

Seetõttu on ülioluline süüa C-vitamiini rikkaid toiduaineid värskelt ja töötlemata kohe, et varustada organismi selle vajaliku vitamiiniga. Meie organism on nii seatud, et esimeses järjekorras saavad oma jao vajalikest ainetest kätte elutähtsad organid ning alles see, mis üle jääb, jõuab naha ja juusteni.

Hyundai tehtud uuringud näitasid, et nahani jõuab imendunud C-vitamiini kogusest kõigest 1%. Nahk vajab aga C-vitamiini mitmel põhjusel.

 •  

C-vitamiin ilu teenistuses

Kahte sõnasse panduna on C-vitamiinil noorendav võime. Kuidas see väljendub? 

 • C-vitamiin kaitseb nahka vanandavate ultraviolettkiirte kahjustavate mõjude eest.
 • C-vitamiin soodustab kollageeni tootmist, mis aitab hoida nahka elastse, terve ja siledana ning pidevalt uuenevana.
 • C-vitamiin võitleb enneaegset vananemist põhjustavate vabade radikaal
  Kasutades regulaarselt C-vitamiini välispidiselt, paraneb jume, vähenevad vanusega tekkinud pigmendilaigud, nahk muutub säravaks ja tugevamaks. Uuringud kinnitavad, et 40-aastastel ja vanematel naistel, kes saavad piisavas koguses C-vitamiini ja linoolhapet, väheneb sügavate kortsude tekkimise tõenäosus, nahk ei õhene sel määral ja säilitab paremini elastsust.

Kuidas C-vitamiin töötab?

Tavaline C-vitamiin lahustub vees ja seetõttu pole sel jõudu tungida naha sügavamatesse kihtidesse, et mõjutada dermises asuvaid kollageeni- ja elastiinikiude, millest sõltub naha tugevus ja elastsus. Dermiseni jõudmiseks kasutab kosmeetikatööstus sageli C-vitamiini derivaate, millest üks populaarsemaid on C-vitamiini rasvlahustuv vorm tetraheksüüldetsüül-askorbaat. See tungib tõepoolest edukalt naha sügavamatesse kihtidesse, kuid C-vitamiini loomuliku vormi muutus on paraku toonud kaasa järeleandmise ühes olulises omaduses – vitamiini antioksüdandi võimed on vähenenud.

Hyundai, eesotsas Jin-ho Choi teadlaste tiimiga otsustas minna teist teed. Nad ei muutnud vitamiini valemit, vaid lõid C-vitamiini ja tsingi hübriidi. Miks tuli mängu tsink? See mineraal suudab säilitada ja stabiliseerida C-vitamiini unikaalseid omadusi. Ilma selleta C-vitamiin lihtsalt oksüdeeruks nahale kandes.

Lihtsustatult pakiti Ühendkuningriigis toodetud kvaliteetne C-vitamiin tsinkoksiidikattesse, mille tulemusel säilivad C-vitamiini ainulaadsed omadused teekonnal naha pinnalt selle sügavamatesse kihtidesse ja vitamiini toime avaldub järk-järgult. Nii sündiski biotehnoloogiline aine Vitabrid C12, mis suudab mõjutada naha ainevahetust, immuunsüsteemi ja kollageeni tootmist dermises. Ainulaadne hübriidtehnoloogia, mis kannab nime Vitabrid CG, on patenteeritud USA-s, Euroopa Liidus ja Jaapanis.

Vitabrid C12 eelised

Tavaline C-vitamiin säilib paar kuud, Vitabrid C12 eeliseks on pikk säilivusaeg – kolm aastat. Järk-järgult tsingikapslist väljudes saavutab C-vitamiin oma maksimaalse kontsentratsiooni 12 tunni pärast ja avaldab oma toimet seejärel edasi.

Tavalist C-vitamiini ei saa kasutada ärritunud või tundliku naha korral, Vitabrid C12 aitab neile nahamuredele aga lahenduse tuua. Kuna stabiilne C-vitamiinihübriid väljub aeglaselt oma kestast, ei kahjusta see nahka, isegi kui seda kanda otse haavale.

Uue vitamiinivormi tugev põletikuvastane toime aitab tuntavalt leevendada isegi atoopilise dermatiidi ja psoriaasi ilminguid.

Kosmetoloogias on võimalik Vitabrid C12 edukalt kasutada naha taastamiseks pärast koorimisi, laserprotseduure, plastilisi operatsioone ja ilusüste.

Vitabrid C12 tooted jõudsid turule aastal 2014 ja sellest ajast alates koguvad need üha suuremat populaarsust kogu maailmas.

Vitabrid C12 absoluutne hitt-toode on stabiliseeritud C-vitamiini pulber, mis on kõigi sarja toodete alus. Euroopas müüakse Vitabrid C12 pulbrit näonahale 25% kontsentratsiooniga. Aasias ja USA-s on valikus ka kehatoodetesse lisatav pulber, mille C-vitamiini sisaldus on 36,1%.

Hübriidne C-vitamiin on pakendis pulbri kujul, mis muudab selle kasutamise eriti lihtsaks. Sellega võib rikastada oma lemmikkreemi või -seerumit. Sega vaid näpuotsatäis vitamiinipulbrit peopesas oma kreemi sisse.

Kuna Vitabrid C12  sisaldab tsinki, kahandab see UV-kiirguse kahjulikku mõju nahale. Lisaks vähendab C-vitamiin hüperpigmentatsiooni pärast päevitamist. Et kaitsta veelgi tõhusamalt oma, võib Vitabrid C12 kasutada koos päikesekaitsekreemiga.

C-vitamiin annab juustele jõu

Vitabrid C12 tootesari on saavutanud märkimisväärseid tulemusi ka juuste hõrenemise (alopeetsia) ravis. Vitabrid C12 on ehe näide sellest, kuidas C-vitamiin aitab edukalt toime tulla suurenenud juuste väljalangemise ja kiilaspäisusega. Võtmeks on taas kollageen, mille tootmist C-vitamiin stimuleerib. 

Teadusajakiri Science avaldas 2016. aastal artikli Jaapani teadlaste uuringu tulemustest, mis tõestas 17. tüüpi kollageeni mõju juuste kasvule. Uuring selgitas, et juuksefolliikuli kõrval asuvad tüvirakud ei tea esialgu, kelleks nad saavad – kas suunduvad juuksefolliikulisse või muutuvad tavapärasteks naharakkudeks. Seda valikult mõjutab 17. tüübi kollageen ja kui seda on piisavalt, kasvavad juuksed normaalselt.

Alopeetsia kõige tõhusamaks ravimiks peetakse hormoonravimit minoksidiili, mis tõepoolest mõjub üsna kiiresti, kuid sel on kõrvaltoimeid ja vereringesse sattudes ei pruugi see organismile tervikuna kasuks tulla.

Vitabrid C12  juuksekasvu soodustav toime on küll aeglasem, kuid see on ohutu. Juuste kasvu mõjutamiseks tuleks Vitabrid C12 kasutada vähemalt kolm kuud.

Testid on näidanud, et umbes 80% kasutajatest on märganud juuste paksenemist või aidanud Vitabrid C12 juuste väljalangemist ära hoida. Üheksa kasutajat kümnest leidis toodetega lahenduse oma kõõmaprobleemile.

Juuste väljalangemine on süsteemne haigus, millel on mitu põhjust ja siinkohal kerkib esile veel üks C-vitamiini suur pluss: vereringesse jõudes stimuleerib see immuunsüsteemi ja aitab nii kaasa juukseprobleemi lahendamisele.

Auhinnatud lahendus

Vitabrid C12 toodetega on saavutatud efektiivseid tulemusi ka akneravis. Enamasti koorivad akneravimid naha pealmise kihi ja seejärel tapavad aknet tekitavad bakterid.

Kandes nahale Vitabrid C12 Spot pulbrit koos essentsiga, desinfitseerib tsink esmalt naha ja seejärel võtab töö üle C-vitamiin, mis puhastab nahka sügavuti, takistab bakterite kasvu ning normaliseerib vee ja rasu tasakaalu. Lisaks aitab C-vitamiin eemaldada komedoone ja võitleb akne tagajärjel tekkinud pigmentatsiooniga.

Oma tõhusa toime tõttu on Vitabrid C12 tooted noppinud hulga auhindu mainekatelt konkurssidelt, teiste hulgas on need pälvinud rahvusvahelise toodete kvaliteeti hindava Monde Selectioni konkursi kõrgeima, Grand Gold tunnustuse.

Vitabrid C12 püsib kindlalt kvaliteeti, tooraine puhtust ja tervislikku elu väärtustaval suunal. Lase Vitabrid C12 hoolitseda oma tervise ja ilu eest!

Vitabrid C12 tähtsündmused

 • Jaanuar 2014 – Hyundai IBT ja Ewha Womansi ülikool asutavad bio-termotuumasünteesi uurimiskeskuse.
 • Märts 2014 – Koreas lansseeritakse kaubamärk Vitabrid C
 • Juuni 2014 – Jaapanis käivitatakse ühisettevõte Vitabrid Japan.
 • Detsember 2015 – Hiina turul lansseeritakse tütarettevõte Vitabrid China.
 • Aprill 2016 – Vitabird C12 Skin pälvib rahvusvahelisel konkursil Monde Selection kõrgeima tunnustuse.
 • August 2016 – Vitabrid C12 saab Trendsetteri auhinna Põhja-Ameerika Cosmoprofil.
 • September 2016 – ilutööstusi koondav BeautyStreams valib Vitabrid C12 aasta innovatiivsemaks brändiks.
 • Aprill 2017 – Vitabird C12 Hair pälvib rahvusvahelisel konkursil Monde Selection kõrgeima tunnustuse.
 • Detsembris 2017 – patenteeritakse peptiid-LDH-kompleks Peptibrid
 • Jaanuar 2018 – Vitabird C12 müüb Jaapanis üle miljoni ühiku.
 • Veebruar 2018 – valik Vitabird C12 tooteid valitakse rahvusvahelisel Bologna Cosmoprof ilumessil parima nahahooldustoodete kategoorias finaali.
 • Aprill 2018 – Jaapanis ületab Vitabird C12 kuumüük 3,6 miljonit USA dollarit.
 • September 2018 – biotehnoloogiaettevõte uueks nimeks saab Hyundai Bioscience.